Wystawa Kuriera Akademickiego

W opinii studentów Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa uchodzi za najbardziej „lansiarski” wydział w całym Poznaniu. Nie nam dyskutować nad trafnością tej tezy. My zdecydowanie wolimy korzystać z tego blichtru, a nie o nim debatować. Stąd pomysł, aby zorganizować dużą wystawę naszych zdjęć i pokazać Wam, jak wygląda życie w prawdopodobnie najlepszym medium studenckim w mieście.

Jeśli nas znacie, to zobaczycie z innej strony. Jeśli nie znacie, to poznacie. Przekonacie się, że jesteśmy niesamowicie zgraną ekipą. Szczególnie, że na zdjęciach nie widać kłótni, wyzwisk ani naszych min gdy naczelny każe coś zrobić. Zobaczycie, że redakcja - oprócz pracy nad odcinkami Kuriera Akademickiego - imprezuje, uczestniczy w warsztatach, a czasami to nawet je organizuje.

img_8177
Maciej taki "kamerzysta". Na zdjęciu widoczny od swojej lepszej strony.

Mamy nawet takich zapaleńców, którzy próbują robić zdjęcia albo walczyć ze stereotypem, że dyplom dziennikarstwa można sobie po studiach powiesić nad garnkami w KFC.

Robimy całkiem sporo. Chcemy się rozwijać, uczyć i dobrze się przy tym bawić (no i czasami najeść się za darmo na jakimś bankiecie). Naszym głównym zadaniem jest tworzenie programu emitowanego w TVP 3 Poznań. Nagrywamy materiały, montujemy - ogólnie to odpowiadamy za wygląd całego odcinka. Od samego początku do samego końca.

Oprócz tego mamy jeszcze Kurier Akademicki+ - kanał na YT, na którym dajemy upust naszej wenie i zainteresowaniom. Udało nam się przeprowadzić wywiady z takimi osobistościami jak między innymi Roman Kołtoń czy Karol Linetty.

img_0809
Profesjonalny sprzęt jest dlatego profesjonalny, że wygodnie robi się nim selfie.

Najważniejsze jest to, że nie zamykamy się na nowe propozycje i wyzwania. Każde zadanie jest możliwością do rozwijania naszych umiejętności lub najedzenia się czy zdobycia punktów do stypendium. Dla tych, którzy wybierają się do nas na rekrutację, mała podpowiedź. Bacznie się przyglądajcie, bo może Wam pomóc w niektórych zadaniach. Szczególnie w trafieniu do odpowiedniej sali.

Czekamy na Was, Wasz zapał do pracy i Wasze pomysły. Zobaczycie, że u nas nie będziecie się nudzić. Będziecie nosić statywy i zwijać kable. Tak więc jeszcze raz dla przypomnienia od 22.09.2016 aż do końca października hol Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zamieni się w miejsce wystawy Kuriera Akademickiego. Serdecznie zapraszamy - nie idź do konkurencji!

Zapisz

Zapisz

Daria

Daria Zadrożniak

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. W Kurierze jestem od roku i pełnię rolę sekretarza redakcji. Miałam przyjemność koordynować projekt "Wystawa Kuriera". Jak Wam się podoba?