Rekrutacja

Cześć!

   Pewnie się jeszcze nie znamy. A to bardzo nie dobrze, bo ludzie ambitni i kreatywni powinni trzymać się razem. A skoro dotarłeś tutaj w poszukiwaniu nowych pasji i zainteresowań, nie można Ci tych cech odmówić. Jestem Roksana. Rok temu, podobnie jak Ty dzisiaj, szukałam pomysłu na siebie na czas studiów. Znalazłam go w Kurierze Akademickim. A teraz postaram się pokazać Ci, że to może być również Twoje miejsce 🙂

    Jeżeli nie słyszałaś/słyszałeś wcześniej o Kurierze, to jesteś pewnie ciekawy czym się zajmujemy. Naszym zadaniem jest pokazywanie studenckiego świata w mieście Poznań. Staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Przy okazji ucząc się wielu rzeczy. Wydaje się, że to praca stricte dziennikarska. Byłoby tak, gdybyśmy nie musieli od początku do końca robić wszystkiego samemu. My piszemy scenariusz odcinka, my nagrywamy materiał, my nagrywamy lektora, my montujemy całość i wysyłamy do emisji. A do tego prowadzimy stronę i promujemy nasze materiały. Wyobraźcie sobie ilu rzeczy można się przy tym nauczyć! Na koniec dodać jeszcze trzeba, że to co zrobimy jest emitowane w TVP3 Poznań.

  Opowiadam Ci o tym, bo mam nadzieję, że w październiku do nas dołączysz  i zasilisz jedną z tych grup:

Dziennikarze

Nasze gwiazdy, które widzimy w odcinkach. Szukają tematów na materiały, tworzą je, a potem (pochłaniając hektolitry kawy) montują. Gotowe dzieło jak zawsze jest do oddania „na wczoraj”.

Do tej grupy poszukujemy osób kreatywnych, z pewnym pojęciem o tym co dzieje się w naszym środowisku, którzy inspiracje do materiałów czerpią z codziennego życia. Dziennikarze to przede wszystkim ludzie pomysłowi, którzy z pozoru nudny temat przedstawiają na najwyższym poziomie.

Operatorzy kamer

To ludzie, których raczej nie widać na szklanym ekranie, a to dzięki nim powstają nasze materiały. Starają się wyłapać najpiękniejsze ujęcia i znają się najlepiej na wydziałowym sprzęcie, który pozwala nam nakręcić odcinek. Operatorzy to ludzie z otwartym umysłem, dyspozycyjni, z darem do wyłapywania pięknych obrazów, ponadto ze zmysłem technicznym, który pozwala im ogarnąć te miliardy przycisków na kamerze.


To tylko pozornie jest trudne. Cała ekipa operatorska, swoją przygodę z kamerą zaczęła dopiero na studiach i wszystkiego uczyli się od starszych kolegów. Tak jak i Ty możesz się nauczyć 😉

Dział marketingu

Ludzie od klikania – na Facebookach, Snapchatach, Instagramach i w meilach. Zmora producentów lodówek ponieważ próbują wszelakich metod, abyśmy stamtąd też wyskakiwali. Sprawiają, że efekty naszej pracy są widoczne. Wiedzą o której postować i do kogo „uderzyć” kiedy trzeba coś załatwić.

To u nich w głowach jest szerszy plan działania Kuriera i wszystko się według niego odbywa.

Lektor
Lektora nie zobaczymy na ekranie, ale usłyszymy jego głos (jakby powiedziała Joanna Krupa: “jest hipnotajzing”). Wymagana piękna dykcja i chęć do ćwiczeń. A jest z kim, bo mamy na pokładzie specjalistów od emisji głosu – można się naprawdę dużo nauczyć i rozwinąć.

To nie wszystkie możliwości. Potrzebujemy ludzi, którzy chcą pisać artykuły na naszą stronę, montażystów, speców od grafiki i animacji czy fotografów. Nie wymagamy wielkich umiejętności na starcie. Wystarczy chęć do nauki i cierpliwość.

A teraz najważniejsze pytanie - chcesz dołączyć do Kuriera? Jak to zrobić? Jeśli zadałeś sobie to pytanie, my wychodzimy naprzeciw z odpowiedzią. Ta odpowiedź to REKRUTACJA KURIERA 2016! W tym roku robimy to w całkiem nowy, innowacyjny sposób. Będzie dużo zabawy, mało stresu a po wszystkim świetne wspomnienia. Zostaw swoje dane w formularzu - skontaktujemy się z Tobą i przekażemy niezbędne informacje.

Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to naprawdę musisz być zawzięty. Szukamy ludzi takich jak Ty! 🙂 Będziemy czekać na Ciebie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Zapraszamy Cię do jednej z największych przygód Twojego studenckiego życia! Nie mogę się doczekać tego spotkania.

Termin rekrutacji: 22 października 2016. Szczegóły zostaną przekazane osobom, które się zgłosiły w formularzu, więc upewnijcie się, że podajecie dobre dane!

13084041_1021727041197147_273232965_n

Roksana Połubińska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Od roku jestem dziennikarką Kuriera. Poza tym brałam udział w organizowaniu wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego do Obrzycka, a w tym roku jestem odpowiedzialna za przebieg rekrutacji.

Rekrutacja w tym roku już się zakończyła. Kolejnej okazji na dostanie się do redakcji, wypatruj na naszym facebookowym profilu!

cropped-wektory.png

wnpid_gr_pl

cfdfa04500983173462119968b566156