III Otwarte Posiedzenie Krajowej Reprezentacji Doktorantów w Poznaniu

Czy głos doktoranta ma znaczenie? Okazuje się, że tak! O tym i o wielu innych kwestiach dyskutowali uczestnicy III Otwartego Posiedzenia Krajowej Reprezentacji Doktorantów, które odbyło się w dniach 8-10.06.2018 roku w Poznaniu.

W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Porozumień Branżowych Doktorantów: Porozumienia Doktorantów Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych.

Kwestie poruszane przez doktorantów dotyczyły m.in. tematu projektów realizowanych przez Krajową Reprezentację Doktorantów, w tym także „Zdrowia psychicznego młodych naukowców w Polsce” oraz Konstytucji dla Nauki, czyli o projekcie ustawy 2.0. Jednym z jej założeń jest utworzenie szkół doktorskich. KRD jest także reprezentantem doktorantów podczas prac sejmowych, gdzie ma za zadanie bronić ich praw oraz zgłaszać poprawki w ich imieniu.

Otwarte Posiedzenia odbywają się pięć razy w roku, w różnych miastach Polski. Ponadto KRD organizuje także Konkurs i Galę konkursową PRODOK i PROPAN, Zjazd Delegatów KRD oraz Konferencję Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich.

Materiał z wydarzenia już niebawem na naszym kanale na https://www.youtube.com/channel/UCqR2Y3GCPR-sCMlISeZlqnw

Daria Zadrożniak