Laureaci konkursu Głębia Spojrzenia wyłonieni!

Spoglądanie na świat z perspektywy obiektywu to przepiękna, ale również trudna sztuka. Przekonali się o tym uczestnicy Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia, którzy swoich sił mogli spróbować w konkursowych potyczkach. Specjalnie dla Was publikujemy listę zwycięzców i nagrodzonych prac.

9. edycja Głębi Spojrzenia dobiegła końca, a wraz z nią czas na podsumowania. Wśród uczestników konkursu zorganizowanego przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ przy współudziale Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ znaleźli się studenci, którzy fotografią nie zajmują się zawodowo. Czy znaczy to, że prace nie były profesjonalne? Nic bardziej mylnego! Nad odpowiednio wysokim poziomem czuwało jury, w skład którego wchodziło wielu znanych fotografów oraz specjalistów zajmujących się fotografią na co dzień. Wśród nich znaleźli się: Bartłomiej Jurecki, Mateusz Skwarczek, Elizabeth Shabo, Mateusz Mrozowski, Grzegorz Kosmala, Paweł Płaneta, Anna Zborowska, Robby Cyron oraz Tomasz Wiśniewski.

Spośród prac nadsyłanych z całej Polski jury wybrało 25 zwycięskich prac i wyróżniło 15 uczestników. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni 19 kwietnia podczas uroczystego wernisażu, który odbył się w Strefie Studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach.

W pierwszej z nich, Dzieła codzienności, laureatami zostali:

II miejsce – Nikola Gaszyńska za zdjęcie pt. “W tramwaju”

II miejsce – Kosma Kołodziej za zdjęcie pt. “Wiosenne porządki”

III miejsce – Urszula Kocjan za zdjęcie pt. “Albania to raj”

Jurorzy przyznali także trzy wyróżnienia. Otrzymali je:
Bartosz Toboła za zdjęcie “W oparach codzienności”, Wioleta Krzemińska za zdjęcie “Obiad u dzieci” oraz Martyna Kubicka za zdjęcie “My Portowcy, My Portowcy”.

W kategorii Historie prawdziwe jurorzy docenili aż 5 osób:

I miejsce – Magdalena Kacperek  za fotoreportaż pt. “Baletnice”

II miejsce – Andrzej Błoński za fotoreportaż pt. “Drzwi do innego świata – chasydzi w Polsce”

III miejsce – Jakub Stępień za fotoreportaż pt. “Opowieść o mnie samym”

Katarzyna Jania za fotoreportaż pt. “Marzenie z dzieciństwa” oraz Joanna Michalkiewicz za fotoreportaż pt. “Niecałe dwie minuty” otrzymały wyróżnienie.

W trzeciej kategorii pt. Postacie w migawce, nagrodzeni zostali:

I miejsce – Izabela Olczyk za zdjęcie pt. “Piękno”

II miejsce – Bartosz Paczkowski za zdjęcie pt. “Tęsknota”
III miejsceKrzysztof Story za zdjęcie pt. “Basia”

Paulina Borysik otrzymała wyróżnienie za zdjęcie pt. “Mały-Wielki człowiek”

Grand Prix dla najlepszej fotografii otrzymała Izabela Olczyk za zdjęcie pt. “Piękno”.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! 🙂

Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajdziecie w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/ oraz na instagramowym profilu: @glebiaspojrzenia.

Tam również znajdziecie galerię konkursowych prac i relację z uroczystego wernisażu. Zajrzyjcie koniecznie, bo warto!