Warsztaty dla przyszłych dziennikarzy

Z pełnym impetem powracamy w nowym roku akademickim! Choć nowy semestr jeszcze się na dobre nie zaczął, ekipa naszej redakcji już rozpoczęła Tournée po Wielkopolsce. Z kamerą, statywem, lustrzanką i flycamem delegacja w składzie: Tomasz Kaczmarek, Maciej Świstoń i Jędrzej Markiewicz, zawędrowała do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku.

Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie uczniów z dziennikarskim rzemiosłem, które na co dzień uprawiamy w redakcji Kuriera Akademickiego. Zanim jednak zabraliśmy się za praktykę, najpierw opowiedzieliśmy trochę o samej teorii. Uczyliśmy w jaki sposób zbudować telewizyjnego newsa, czym jest dobra setka oraz w jaki sposób zadawać pytania i jak zachowywać się naturalne przed kamerą. Efekty? Możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Same warsztaty, także dla nas, były ogromną frajdą i bardzo przyjemnym doświadczeniem. Dziękujemy za miłą gościnę szkole średniej w Drezdenku – mamy ogromną nadzieję, że to dopiero początek naszej dziennikarskich znajomości.